Разгледайте този доклад на Bubarism

Китайска императрица и откриването на производството на коприна

Това създава възможност за всяко земеделско семейство, което се намира в регион с големи черничеви масиви, да има възможност да отглежда копринени буби, които след това да бъдат изкупувани от държавата.

Родината на копринената пеперуда е древният Китай, където от копринените нишки на пашкулите са тъкали прочутите китайски платове.

Засаждането на спанака през септември гарантира качествени растения

А как била открита коприната? Една от китайските принцеси разглеждала пашкул, когато случайно го изпуснала в чашата си чай. Тогава вижда, че от него излиза тънка нишка.

Първите греньори (производители на бубено семе) са се учели от опитната станция в Бурса и от търговци на бубено семе, идващи от Франция и Италия.

Във всеки един момент може да промените вашите настройки за бисквитки.

За да бъде възможно изкарването на средства от бубарство, е необходимо производство на по-голямо количество пашкули, и съответно сдружаване, коментира Диева: „Това като самостоятелно производство много трудно би се реализирало и продължавам да търся съмишленици от цяла България, защото бубарството може наистина да носи доходи при добра и стройна организация. “

Археологическите доказателства сочат, че използването на пашкули от вида копринена буба

НЦБ-Враца напоследък е най-големия производител на бубено семе и черничев посадъчен материал в Европейския съюз. Научният център продава бубено семе и черничев посадъчен материал не само в България, Бубарство а и в много други страни като Гърция, САЩ, Франция, Испания и други.

Технологиите в областта на медицината широко развиват употребата на коприната и продуктите от буби. Копринените протеини са най-силните естествени протеини, известни досега.

Последно от Интервюта Растениевъдство Пламен Янчев: Земеделието ми доставя удоволствие, осигурява ми достоен живот и ми дава свобода

Кадри от козефермата на Стефан Димитров, намираща се в село Ястребино, Търговищко

Поради горчив опит Светослава се е отказала от опитите си да отглежда буби в района на Пазарджик. Отрасълът може спокойно да се развива в планинските части на страната, където няма големи земеделски производители, посочва дамата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *